Social Sciences Faculty Assembly

List of Elected Student Academic Representatives to the Social Sciences Faculty Assembly

Full Position:

1st Year Undergraduate Community & Youth Work

Name:

Robyn Osullivan

3rd Year Undergraduate Community & Youth Work Rebecca Adeyemo
1st Year Undergraduate Anthropology Emily Pratt
2nd Year Undergraduate Anthropology Ceilidh Tobin
1st Year Undergraduate Accounting Emma Downey
1st Year Undergraduate Accounting Navya Adhikari
2nd Year Undergraduate Accounting Fedora  Menezes
2nd Year Undergraduate Accounting Lucy Thomas
3rd Year Undergraduate Accounting Colm Gallagher
3rd Year Undergraduate Accounting Keerthi Mohan
4th Year Undergraduate Accounting Sarah  Ryan
1st Year Undergraduate Business Management (BA) Séamus Ó Maoláin Ó Catháin
2nd Year Undergraduate Business Management (BA) Sarah Flynn 
1st Year Undergraduate Business Management (BBS) Luke Fetherston
2nd Year Undergraduate Business Management (BBS) Conor Cronin
3rd Year Undergraduate Business Management (BBS) Jordan  Cole
1st Year Undergraduate Business Marketing Roisin Osullivan 
1st year Undergraduate Entrepreneurship Teddy Reginald  Annor Oprensem
2nd Year Undergraduate Entrepreneurship Tobias Luken
1st Year Undergraduate Finance Ryan Power
2nd Year Undergraduate Finance Luka Pranciliauskas
1st Year Undergraduate International Business Fionn Conoulty
2nd Year Undergraduate International Business Carrie O'Neill
3rd Year Undergraduate International Business Cathal Mcmanus
1st Year Undergraduate International Development Cormac Corr
2nd Year Undergraduate International Development Carina Walter
2nd Year Undergraduate Quantitative Finance Jamie Hoban 
1st Year Undergraduate Product Design Gangul Naidappu Hewage
3rd Year Undergraduate Product Design Neesan O'Brien Shea
4th Year Undergraduate Product Design Luke Fleming
2nd Year Undergraduate Economics Samantha Phelan
1st Year Undergraduate Education Kerry Liew
2nd Year Undergraduate Education Conor Donnelly
3rd Year Undergraduate Education Paul Kavanagh
4th Year Undergraduate Education Rory Mccrossan 
1st Year Undergraduate Froebel (Department of Primary & Early Childhood Education)    Therese  Larkin
2nd Year Undergraduate Froebel (Department of Primary & Early Childhood Education)    Amy Mcdonagh
3rd Year Undergraduate Froebel (Department of Primary & Early Childhood Education)    Amy Gannon
4th Year Undergraduate Froebel (Department of Primary & Early Childhood Education)    Karen Roche
2nd Year Undergraduate Geography Abby Beale
3rd Year Undergraduate Geography Ailbhe Sherry
1st Year Undergraduate Criminology Eva Donnellan
2nd Year Undergraduate Criminology Katherine Meza
3rd Year Undergraduate Criminology Leah Cummins
1st Year Undergraduate Law (BA) Jack Kiernan
1st Year Undergraduate Law (BCL) Roisin Murphy
2nd Year Undergraduate Law (BCL) Eilish Woods
3rd Year Undergraduate Law (BCL) James  Farrell 
1st Year Undergraduate Law (LL.B.) Louise  Mcmahon
2nd Year Undergraduate Law (LL.B.) Eimear Cleary
3rd Year Undergraduate Law (LL.B.) Gráinne  Honer
4th Year Undergraduate Law (LL.B.) Martin Mcdonagh
1st Year Undergraduate Politics Jack  Kiernan
2nd Year Undergraduate Politics Alexander-Hunter Butler
3rd Year Undergraduate Politics Kevin G Conroy
1st Year Undergraduate Social Policy Gvantsa Chkhetiani 
1st Year Undergraduate Sociology Emily Pratt
3rd Year Undergraduate Sociology Tara Swinburne